
Дмитро Алешко
Спеціалізації: Фармацевтична регуляторика, Нормотворча діяльністьaleshko@l-a.com.ua
Керуючий партнер, адвокат
З 1994 року займається юридичною практикою і має значний досвід у сферах правового регулювання індустрій охорони здоров'я, фармацевтики та медичних виробів.
Професійна діяльність тісно пов'язана з галуззю охорони здоров'я. У 2003-2005 рр. Дмитро Алешко обіймав посаду начальника юридичного управління Міністерства охорони здоров'я України, 2010-2012 рр. - заступника начальника Головного управління охорони здоров'я Київської міської державної адміністрації з юридичних та кадрових питань.
У 2012-2014 рр. Дмитро обіймав посаду віце-президента Асоціації «Оператори ринку медичних виробів», в рамках співпраці з якою брав участь у підготовці змін до Законів України, постанов Кабінету Міністрів України, наказів Міністерства охорони здоров'я України, якими регулюється діяльність операторів ринку медичних виробів.
- Постанова Кабінету Міністрів України від 1 липня 2014 року №215 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України»;
- Постанова Кабінету Міністрів України №216 від 1 липня 2014 року «Про затвердження переліку медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків»;
- Постанова Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2015 № 449 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».
Пан Алешко був активним членом робочої групи з реформування системи охорони здоров'я в Київській міській державній адміністрації і членом робочої групи Державної служби України з лікарських засобів.
Упродовж останніх півтора років Дмитро керує командою, яка консультує проект «Система поліпшення доступу до лікарських засобів і фармацевтичних послуг» (SIAPS), а також Міністерство охорони здоров'я України щодо імплементації Національного переліку основних лікарських засобів, який розробляється на основі нормативно-правової бази Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).
Робота передбачала підготовку та затвердження десятка проектів постанов Кабінету Міністрів та наказів Міністерства охорони здоров'я України, зокрема:
- Постанова Кабінету Міністрів України від 09.12.2005 р № 1134 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 № 955 та від 25.03.2009 р. № 333»;
- Постанова КМУ від 16 березня 2017 № 180 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України»;
- Постанова КМУ № 547 від 04.07.2017 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 року № 333»
- Постанова КМУ № 718 від 27.09.2017 «Деякі питання закупівель лікарських засобів»;
- Наказ Міністерства охорони здоров'я України № 84 від 11 лютого 2016 року «Про затвердження Положення про Національний перелік основних лікарських засобів та Положення про експертний комітет з відбору та використання основних лікарських засобів»;
- Наказ Міністерства охорони здоров'я України від 7 жовтня 2016 року № 1050 «Про затвердження Положення про здійснення відбору лікарських засобів для включення до Національний перелік основних лікарських засобів».
- Наказ МОЗ від 11.07.2017 № 782 «Про затвердження Порядку визначення обсягів потреби в закупівлі лікарських засобів закладами та установами охорони здоров'я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів»;
- Наказ МОЗ від 17.07.2017 р. № 801 «Про затвердження Положення про застосування Національного переліку основних лікарських засобів при організації процесу забезпечення населення лікарськими засобами в установах і закладах охорони здоров'я, які повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів»;
- Наказ МОЗ № 885 від 01.08.2017 «Про внесення змін до наказів Міністерства охорони здоров'я України від 11 лютого 2016 № 84 і від 7 жовтня 2016 № 1050».
У 2013 році пан Алешко виступив керівником проекту з розробки окремих проектів постанов Кабінету Міністрів України, спрямованих на адаптацію українського законодавства до вимог Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією, зокрема:
- Постанова Кабінету Міністрів України від 19 червня 2013 № 504 «Про затвердження Порядку використання грантів, передбачених для здійснення заходів у сфері профілактики та протидії ВІЛ-інфекції / СНІДу, туберкульоз і малярії в Україні»;
- Постанова Кабінету Міністрів України від 3 липня 2013 № 475 «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2006 року № 1404».
Відповідно до розроблених та прийнятих документів були створені важливі передумови для ефективної реалізації програми Глобального фонду в Україні. Пацієнти, які страждають на СНІД і туберкульоз, змогли отримати лікарську допомогу і соціальну підтримку з боку Фонду.
Декілька років Дмитро Алешко працював в якості консультанта ПРООН в Україні щодо розробки політики в області публічних закупівель лікарських засобів і медичних виробів Міністерством охорони здоров'я України за участю міжнародних спеціалізованих організацій (ПРООН, UNICEF та Crown Agents).
Група юристів Правового Альянсу під керівництвом пана Алешко розширила свою юридичну підтримку з урахуванням наступного правового регулювання:
- Постанова Кабінету Міністрів України від 22 липня 2015 року № 622 «Деякі питання здійснення публічних закупівель лікарських засобів і медичних виробів із залученням спеціалізованих організацій, що здійснюють закупівлі»;
- Постанова Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2015 року № 787 «Про затвердження переліку лікарських засобів і медичних виробів, що закуповуються на підставі угод (договорів) про закупівлю зі спеціалізованими організаціями, які здійснюють закупівлі».
У 2017 році при співпраці з ВООЗ Дмитро Алешко брав участь в розробці проекту Національної політики щодо забезпечення населення лікарськими засобами, яка повинна буде визначати пріоритети в забезпеченні населення України лікарськими засобами в середньо- і довгостроковій перспективі, а також основні шляхи (стратегії) їх досягнення .
В рамках реалізації медичної реформи в Україні у співпраці з міжнародною компанією Deloitte Дмитро Алешко очолював команду юристів, які здійснюють розробку та юридичний супровід затвердження підзаконних актів, зокрема, необхідних для виконання Закону України від 06.04.2017 № 2002 VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров'я», а саме:
- Постанова КМУ від 27 грудня 2017 року № 1077 «Про наглядову раду установи охорони здоров'я та внесення змін до Типової форми контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров'я»;
- Постанова КМУ від 27 грудня 2017 № 1094 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я»;
- Проект наказу МОЗ «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 23 липня 2014 року № 517».
Визнання
- The LMG Life Sciences Awards 2021: визнаний і номінований як Юрист Року у галузі ліцензування та співпраці.
- The Best Lawyers™ in Ukriane 2022: отримав визнання Юрист року у практиці life science (медицина), визнаний провідним фахівцем в галузі корпоративного права 13-й рік поспіль і податкового права.
- The Legal 500 Europe, Middle East & Africa: відзначений серед провідних фахівців фірми у галузі комерційного, корпоративного права та злиттів і поглинань.
- Who's Who Legal 2022: рекомендований серед провідних юристів країни в галузі Life Sciences - регуляторика.
- Вибір клієнта. ТОП 100 найкращих юристів України - 2021: визнаний серед 100 кращих юристів країни за результатами дослідження якості надання юридичних послуг та відзначений у числі лідерів практики медичного права/фармацевтики.
- Ukrainian Law Firms 2021. A Handbook for Foreign Clients: посідає 1-е місце серед провідних юристів галузі фармацевтики та охорони здоров'я, рекомендований в сфері фармацевтичної регуляторики та публічних закупівель.
- Нагороджений Почесною Грамотою за вагомий внесок у розвиток охорони здоров'я та високий професіоналізм.
Членство
- Міжнародна асоціація правників (ІВА)
- Асоціація правників України (АПУ). У 2007-2009 рр. - член Ради правління АПУ
- Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА)
Освіта
- Сімферопольський державний університет ім. М.В. Фрунзе, юридичний факультет
- Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Мови
- Українська, англійська, російська